Jak stworzyć silne hasło? Bezpieczne hasło do mediów społecznościowych

Niemal każdy użytkownik Internetu zdaje sobie sprawę z zagrożeń, które czyhają na nas w sieci. Duża część z nich związana jest z naszymi kontami, profilami czy danymi, a te najczęściej chronione są za pomocą hasła. Nic więc dziwnego, że takie kody dostępu należy regularnie zmieniać i zadbać o to, aby były jak najtrudniejsze do odgadnięcia czy złamania. Na szczęście wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, które pozwolą nam na stworzenie silnego hasła, którego nie złamie nawet komputer. W niektórych przypadkach skorzystać możemy także z zaawansowanych zabezpieczeń, które jeszcze bardziej zwiększą poziom bezpieczeństwa naszych danych. Jak to zrobić?

Tworzenie silnego hasła

W pierwszej kolejności pamiętać należy, że tego samego hasła nie można używać kilka razy. Wówczas jednorazowy wyciek naszego kodu dostępu sprawi, że możemy stracić dostęp do wielu kont czy usług. Ważnym i niepomijalnym elementem jest też długość hasła, która powinna sięgać minimum kilkunastu znaków. Nie warto stosować całych wyrazów czy logicznych ciągów cyfr, które są łatwe do odgadnięcia. Hasło powinno być natomiast zlepkiem małych i wielkich liter, znaków specjalnych i cyfr. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest częstotliwość zmiany hasła. Taki kod dostępu powinien być zmieniany przynajmniej raz na rok lub nawet częściej. W większości przypadków, gdy ktoś próbuje zalogować się na nasze konto, otrzymamy stosowne powiadomienie. Każda próba takiego włamania powinna kończyć się zdalnym wylogowaniem ze wszystkich urządzeń i zmianą hasła.

Silne hasło to nie wszystko

W niektórych przypadkach konieczne albo wskazane może okazać się dodatkowe zabezpieczenie konta, które nie ogranicza się jedynie do hasła. W większości przypadków skorzystać możemy wówczas z weryfikacji dwuetapowej, na którą składa się zarówno tradycyjne logowanie loginem i hasłem, jak i konieczność podania specjalnego kodu z aplikacji autoryzującej, SMS-a (wiadomość przychodzi na podany wcześniej numer telefonu) czy maila. Coraz popularniejsze są także klucze weryfikacji na USB, które wydają się bardzo bezpiecznym sposobem na logowanie. W domowych warunkach zadbać należy jednak przynajmniej o dwustopniową weryfikację za pośrednictwem naszego smartfona (wiadomość SMS, aplikacja generująca tymczasowe kody).

Sprawdź w prosty sposób czyj to numer telefonu bez potrzeby rejestrowania konta użytkownika. To proste !

Przeszukuj internet i generuj raporty dotyczące numerów telefnów na temat których szukasz informacji.

Przeszukuj dziesiątki baz danych w poszukiwaniu informacji o numerze telefonu który do ciebie dzwonił !

Nie wiesz kto dzwonił ? Sprawdzanie takich informacji nigdy nie było tak proste. Wpisz numer i sprawdź.

Copyrights © Ktodzwonil - Wszystkie prawa zastrzeżone
Opinie o numerach Partner: Info numer