Jak zlokalizować zagubiony lub skradziony telefon?

Z nowoczesnego smartfonu korzysta dziś niemal każdy, a mobilne urządzenia stały się niemal podstawowymi narzędziami pracy, nauki czy kontaktów ze znajomymi. Zdarza się jednak, że tracimy fizyczny dostęp do naszego telefonu (na przykład w wyniku kradzieży lub zagubienia urządzenia. Okazuje się jednak, że urządzenie takie możemy namierzyć i sprawdzić, gdzie aktualnie się ono znajduje. Jak to zrobić i z jakich narzędzi wówczas warto skorzystać?

Darmowe namierzanie telefonu

Dobrym pomysłem może być skorzystanie z bezpłatnych narzędzi, które swoim użytkownikom oferują między innymi Google i Apple. Sprawdzą się one doskonale na przykład wtedy, gdy nasz telefon zostanie skradziony lub nieopatrznie zostawimy go w tramwaju czy restauracji. Pamiętać należy, że lokalizacja urządzenia przez internet możliwa jest najczęściej tylko wtedy, gdy nasz smartfon ma włączoną lokalizację. Dzięki takim narzędziom możemy  sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasz telefon, co z kolei podnosi szanse na odzyskanie naszego urządzenia.

Dzięki narzędziom do lokalizacji smartfona możemy go także zablokować czy wymazać. Dzięki dwóm ostatnim opcjom możemy być spokojni o to, że nasze dane, dokumenty, pliki, zdjęcia czy hasła nie wpadną w niepowołane ręce. Niektórzy z nas oczekują jednak jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań w kwestii namierzania telefonu.

Namierzanie telefonu aplikacją

W sieci znajdziemy sporo aplikacji i serwisów, które oferują namierzanie telefonu. Większość z nich opiera się na płatnej subskrypcji lub pewnego rodzaju abonamencie. W swojej ofercie mają one między innymi historię lokalizacji urządzenia, aktualne położenie telefonu czy dostęp do rejestru połączeń i kopii wiadomości tekstowych z urządzenia. Warto pamiętać, że śledzenie telefonu za pośrednictwem takiej aplikacji musi być poprzedzone zarówno właściwą konfiguracją (na przykład zainstalowaniem aplikacji na śledzonym telefonie), jak i zgodą właściciela smartfona (nie może się to odbywać kosztem jego prywatności). Takie zaawansowane rozwiązania mogą zainteresować między innymi rodziców (w ramach kontroli rodzicielskiej smartfonu dziecka) czy pracodawców, którzy chcą mieć większą kontrolę nad urządzeniami powierzanymi podwładnym.

Sprawdź w prosty sposób czyj to numer telefonu bez potrzeby rejestrowania konta użytkownika. To proste !

Przeszukuj internet i generuj raporty dotyczące numerów telefnów na temat których szukasz informacji.

Przeszukuj dziesiątki baz danych w poszukiwaniu informacji o numerze telefonu który do ciebie dzwonił !

Nie wiesz kto dzwonił ? Sprawdzanie takich informacji nigdy nie było tak proste. Wpisz numer i sprawdź.

Copyrights © Ktodzwonil - Wszystkie prawa zastrzeżone
Opinie o numerach Partner: Info numer